Klondike NK

Od wielu miesięcy nie otrzymujesz listów od Twojego ojca, podróżnika. Jego ostatnia misja na daleki kontynent miała być trudna i niebezpieczna, ale nikt nie przypuszczał, że tak wytrawny poszukiwacz przygód, jak Twój tata, zaginie nie wiadomo gdzie.

Nieodłącznym elementem pracy naukowej, jaką prowadzi Twój ojciec, są częste podróże. Mogą one trwać nawet klika miesięcy. Pisujecie do siebie listy, informujecie się o tym, co u Was słychać… Ostatni list jednak przyszedł jeszcze przed zimą. Do teraz, chociaż kończy się już wiosna, nie otrzymałeś żadnej nowej wiadomości. Powoli dociera do Ciebie straszna myśl: musiało się coś stać!… Ekspedycja zaginęła, słuch o niej zaginął, a Ty postanawiasz odnaleźć swojego tatę. Nie spoczniesz, póki Twoja misja nie zakończy się powodzeniem. To musi się udać.

Gra Klondike - Nasza Klasa

Obcy kontynent, nowi ludzie... Tutaj rozpoczynasz swoją przygodę z grą Klondike na Naszej Klasie

Plan jest jasny: musisz zacząć od miejsca, w którym Twój ojciec rozpoczynał wyprawę. Tam rozpytasz się wśród tubylców i postarasz się zebrać jak najwięcej informacji, które mogłyby cokolwiek powiedzieć o tym, gdzie jest Twój ojciec i jakie były przyczyny przerwania misji. Pozostaje też odpowiedź na najważniejsze pytanie: dlaczego nie dał znaku życia? Może ktoś go więzi?

Zanim jednak ruszysz w głąb kontynentu musisz przygotować obozowisko. A więc – przechodzimy do głównego rdzenia gry Klondike. Aby móc działać potrzebujesz miejsca, z którego swobodnie będziesz mógł udawać się na eksploracje miejsc, w których być może bywał Twój ojciec. Budujesz całą prężnie funkcjonującą wioskę: przygotowujesz uprawy roślin, hodujesz zwierzęta, dbasz o stały zapas drewna, które będzie potrzebne do budowy.

Klondike jest grą w języku polskim. Umożliwiono zabawę w trybie pełnoekranowym – szata graficzna prezentuje się wtedy bardzo korzystnie. Obsługa aplikacji jest prosta, zasad gry nauczymy się z wbudowanego tutoriala a cały czas dostępna jest pomoc i tzw. FAQ, czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Leave a comment